Drewno Gdańsk

W jaki sposób nadać wnętrzu serdeczny styl?

Urządzając wnętrze domu, czy też mieszkania wyszukujemy sposobów, żeby wnieść do środka gorący, kameralny klimat. Ciepło może pojawić się rzecz jasna tak dosłownie np. przy użyciu kominka. Wśród różnych pomysłów na ocieplenie wystroju wnętrza wspaniałym jest drewno. Drewniane elementy będą współgrać z bogatą kolorystyką wyczerpaną do wykończenia domku, wystarczy wybrać odpowiedni odcień drzewa. 
   Posadzkę możemy zrealizować z drewnianych paneli, bądź desek. Rynek budowlany daje wiele sposobów jej zakonserwowania a przy tym wykończenia. Od klasycznego lakierowania, przez olejowanie, po preparaty, które zabezpieczając powierzchnię sprawiają równocześnie, że drewniane podłogi prezentują się jak surowe, naturalne deski. 
   Wyśmienitym zamysłem są także meble korespondujące z podłogą – mogą być w całości z drewna albo zawierać jedynie drewniane elementy. Dla uszczuplenia sumptów możemy wybrać alternatywę mebli z płyty z drewnianymi frontami. Kanapy a przy tym fotele mogą posiadać nóżki i stelaże drewniane. Mariaż drzewa ze szkłem jest natomiast bardzo właściwą koncepcją jeśli chodzi o stoliki kawowe, półki zawieszane na ścianie, bądź regały. 
   Zależnie od potrzeb oraz nastroju, możemy modernizować wnętrze za sprawą dodatków drewnianych. Rzeźby, czy lampy drewniane kapitalnie prezentują się w przestrzeni dziennej, tj. salonie, korytarzu, niemniej jednak sprawdzą się też w sypialniach. W pozostałych pomieszczeniach możemy wykorzystać żyrandole i kinkiety zawierające elementy utworzone z drewna. Wielki wybór takich dodatków świadczy tzw. rynek upcyklingowy, a więc dający drugie życie przeróżnym obiektom.

Możliwość komentowania jest wyłączona.